מהו דמיון מודרך?
דמיון מודרך הוא כלי טיפולי נפוץ ובטוח המאפשר לנו להתוודע לעולם הפנימי של המחשבה, הדמיון והזכרונות שלנו. כאן נוכל לבחון בעיניים אחרות וללא איום,  את העצמי החבוי שלנו.  תהליכים של העצמה וריפוי עצמי מתאפשרים בדרך התבוננות פנימית זו. לעתים קרובות חש המטופל נינוח ומועצם בתום תהליך טיפולי כזה.
 מיינדפולנס ומדיטציה הן שיטות הרפיה והתמקדות ב"אני הפנימי" שלנו. שילובן בדמיון מודרך מסייע לנו לשים בצד את רעשי החיים והיום יום ולהתוודע באופן אינטימי למי שאנחנו כחלק מהעולם. 
כיצד משולב דמיון מודרך בטיפול?
בתחילת המסע אני משתמשת בתרגול נשימות קצובות היוצרות רגיעה וסדר גופני ונפשי. הנשימות הן ה"שלד" הקבוע סביבו יתרחש המסע אל תוך הפנימיות שלנו. בהמשך תשולב הרפיה גופנית מודרכת עם הנשימות, ורק כשהמטופל נכנס למצב רגוע ושלו, אני מתחילה במסע דמיוני אל המקום אליו אנחנו רוצים להגיע בטיפול. אמנם אני מנחה את התהליך, אולם את המסע יוביל המטופל עצמו,  המשתמש בדמיונו כדי להגיע למקום הרצוי. לעתים יהיה זה מסע ל"מקום בטוח", בו יחוש המטופל שקט ובטוח. לעתים יחזור המטופל למחוזות ילדותו ו"יפגש" עם דמויות מעברו, כולל עם עצמו כילד או כמתבגר. תוך כדי הטיפול אני עשויה לנהל שיחה עם המטופל ולשאול לרשמיו או להנחות אותו בסיטואציה שנגלתה לו. בסוף התהליך, הנמשך בין 20-40 דקות, אני מלווה את המטופל חזרה ממחוזות הדמיון והחויה האישית לחדר הטיפולים ומשוחחת עמו על מה שעבר.
מה קורה לנו בדמיון מודרך?
י
דוע שלפעמים רק המחשבה ודימוי מצב  מסוים גורמים להעלאת רגשות שליליים או חיוביים ולתגובות פיזיולוגיות. הגוף מגיב  כאילו אנו  אכן נמצאים במקום ובזמן המדומים.  בזמן הטיפול, המטופל משתמש בדמיונו על מנת להעלות מחשבות, מקומות ומצבים מהעבר וכן מחשבות מאיימות. תוך כדי כך מתורגלת שליטה על התפקודים הגופניים האוטומטיים.  אם למשל, פוחד המטופל לנסוע ברכבות, הוא מוזמן לדמיין רכבת אשר עליה הוא עולה. הוא צפוי לחוות תגובות פיזיולוגיות ורגשיות לא נעימים, אך השימוש שיעשה בדמיון מודרך ירגיע את הסימפטומים ויביא להקלה. החשיפה בדמיון היא שלב ראשון להתמודדות אמיתית עם הגורם המאיים. אנחנו יודעים על אנשים חולים המפעילים דמיון מודרך לריפוי עצמי ובכך מזרזים תהליכי ריפוי וחיזוק המערכת החיסונית.  
דמיון מודרך משמש בין השאר לטיפול בחרדות, פוביות, חרדות פוסט-טראומטיות, כאבים , וסטרס. ניתן להשתמש בשיטה זו  כדי להתכונן לקראת ניתוח, לידה, מבחן, טיסה, פגישה חשובה וכיוצא באלה ארועים מאתגרים, על ידי כך שהמטופל מתרגל הרגעה עצמית בזמן אמת.
האם דמיון מודרך מתאים לטיפול גם בילדים?
ילדים, אפילו יותר ממבוגרים,  מאד גמישים וזורמים בעבודה עם דמיון.  הנסיון הטיפולי שלי מראה תוצאות טובות מאוד בעבודה בדמיון מודרך עמם, ובמקרים רבים הילדים אף מגיעים ליכולות לבצע את התהליך בעצמם בכל עת הרצוייה להם.